Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)
banner kayit2
banner kayitliste
banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
mersin logo
Turnuvamız Sona Erdi
7 gün ve 9 tur üzerinden oynanan zorlu mücadeleler sonunda dereceye giren sporcular ödüllerini aldılar. A ve B Kategorisinde  bütün maçlar izlenmeğe değerdi. Sporculşardan ve izleyicilerden çok olumlı geri dönüşler aldık. Turnuvamızın ödül törüeni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız ile başladı. A Kategorisinde ilk üç sırayı 1. GM Vugar  RASULOV, 2. GM Vadim SHİSHKİN, 3. IM Misratdin İSKANDAROV B Kategorisinde ise 1. Fardin Soltani, 2. Berk Özcan Atajan  Amanmuradow ilk üç sırayı aldılar.

Ödül Törenine Mersin Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, KKTC Eğitim ve Kültür Ateşesi Yusuf İNANIROĞLU, Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve Kültür İşleri daire Başkanı Tolga Arslan, Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Vedat Yüksel, Turnuva Gözlemcisi Kıyasettin Aydın, Turnuva Koordinatörü ve İl Temsilcisi Ömer Faruk Ercan ve
Turnuva Baş Hakemi Ömer Kurtuluş Okat verdiler.

o 11

 
Son 3 gün
IMG 000Mersin Büyükşehir Belediyesi III. Uluslararası Satranç Turnuvasının 5. Turu tamamlandı. Toplamda 51.350 ₺ ödülün dağıtılacağı turnuvada son turlara yaklaştıkça sporcular arasındaki maçlar daha heyecanlı olmaya başladı. 6 tura girerken A kategorisinde IM MİSRATDİN ISKANDAROV, B Kategorisinde Berk Özcan ilk sırada  yer almaktadır. A ve B Kategorisinde üst sıralardaki sporcuların puanlarının birbirlerine yakın olmaları heyecanı bir kat daha artırıyor.  Turnuvanın Baş Hakemi FA Ömer Kurtuluş OKAT Geçici Final Sıralamalarına Kategori Ödüllerinin görünmesini sağlayarak bir ilke imza attı. Sporculardan ve velilerden bu konuda çok olumlu dönüşler alındı.  8 Ülke 34 Farklı İl ve 116 il dışı sporcu turnuvaya renk kattı. Maçı biten sporcuları sahilde dinlenmeleri güzeldi.

 

 

 

 

 
Terfi Eden Hakemlerimze Kokartları Takıldı.
IMG 5656 
İlimiz Hakemlerinden İl Hakemliğine terfi eden Deniz Canoğlu, Mehmet Şahin ve Ulusal Hakemliğe terfi eden Nevzat Gürbüz'ün Kokartlarını Turnuva Gözlemcisi Kıyasettin Aydın taktı. Terfi eden hakemlere gönülden başarılar diledi.
 
Turnuvamız Live Chessbase.com'da
Turnuvamız Live Chessbase.com'da canlı analizleri ile yayınlanıyor Tıklayınız
 
Turnuvamız Başladı.

TURNUVAMIZ BAŞLADI

Mersin Büyükşehir Belediyesi III. Uluslararası Satranç Turnuvasının açılış törenine, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Burhanettin Kocamaz,  Türkiye Satranç Federasyon Başkanı Gülkız Tulay, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu,  Türkiye Satranç Federasyonu As Başkanı Halil Hilmi Darı, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Tolga Arslan, Tarımsal İşler Daire Başkanı Serdar Göçek, Turnuva Gözlemcisi Kiyasettin Aydın, İl Temsilcisi Ömer Faruk Ercan ve davetli misafirler katıldılar. Verilen  kokteyl sonrası açılış konuşmalarını Türkiye Satranç Federasyon Başkanı  Gülkız Tulay ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Burhanettin Kocamaz, yaptılar.
Federasyon Başkanı  Gülkız Tulay yaptığı konuşmada; Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Burhanettin Kocamaz’a III.düzenlenen “Mersin Büyükşehir Belediyesi III. Uluslararası Satranç Turnuvası” na verdikleri destekten dolayı  teşekkür etti. 8 Ülke ve 25 farklı ilden katılımın olmasına dikkat çekerken A Kategorisinin ELO ortalamasının yüksekliği belirtti. Türkiye’deki satrancın gelişimi ile Mersin’de satrancın bir ivme kazandığını ülke olarak da satranç sporunda  başarılara imza attıklarını belirtti. Sporculara başarılar diledi.Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Burhanettin Kocamaz açılış konuşmasında; Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak amatör spor dallarına destek veriyoruz. Uluslar arası yaptığımız Uluslararası Maraton yarışmalarının Dünya ve Avrupa genelinde önemli yer tuttuğunu belirtti. Satrancın önemli bir spor dalı olduğunu ve Mersin Belediyesi olarak bundan sonrada bu spora katkı sunucaklarını belirtti. Sporculara başarılar diledi.
f 2
-

f 9
-

ff 1
-

ff 3
-

f 3
 
<< Start < Prev 1 2 Next > End >>

Page 1 of 2
Turkish Chess Federation © 2016