Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)
banner kart
banner kayit2
banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
mersin logo
MERSİN AÇIK TAMAMLANDI, EKİN VE NAZMİ CAN'DAN IM NORMU GELDİ.
Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile bu yıl ikincisi gerçekleşen Mersin Büyükşehir Belediyesi 2. Uluslararası Satranç Turnuvası, bugün Cumhuriyet Bayramı coşkusuyla gerçekleşen ödül töreninin ardından tamamlandı. Turnuva sonunda sporcularımız Ekin Barış Özenir ve Nazmi Can Doğan da sergiledikleri başarılı performansları ile ilk IM normlarını elde etmeye hak kazandılar.
Hberin devamı için TIKLAYINIZ
 
BAŞKANIMIZ TURNUVAMIZI ZİYARET ETTİ
 MG_50138.tur devam ederken Başkanımız Gülkız TULAY, turnuvamızı ziyeret ederek bizi onurlandırdı. Turnuva hakkında bilgiler aldı. Emeği geçen herkese teşşekkür etti. Ülkemizin değişik yörelerinden gelen ve maçları biten sporcular ile söyleşi yaptı. Hatıra fotğrafı çektirdi. Mersin İl Temsilciliği olarak bizde kendilerine teşekkürlermizi sunduk. 
 
SON TURLAR OYNANIYOR
 MG_49648.Tur öncesi ilimiz hakemlerinden Cevzel AYDEMİR'in Ulusal Hakemliğe terfi etmesinden dolayı Kokartını   Turnuva Gözlemcesi Kıyassettin AYDIN taktı. Yaptığı konuşmada Gens Una Sumus (biz bir aileyiz) diyerek böyle  mutlu anların hep birlikte paylaşılmasından yanayız dedi. 8 tura start verildi.                                                                                                                    
 
DÖRDÜNCÜ TUR SONUNDA
 MG_4745

Turnuvada Beşinci  tur öncesi A ve B Kategorilerinde oldukca çekişmeli maçlar oynandı.  
Dördüncü tur  sonunda A Kategorisinde GM Nijat ABASOV 3,5 puan ile ilk sırada yer alırken, GM Vugar RASULOV, GM KONSTANTIN TARLEV, IM IULIAN BALTAG , CM NAZMİ CAN DOĞAN, FM EKİN BARIŞ ÖZENİR, IM MISRATDIN ISKANDAROV, FM  VIACHESLAV TILICHEEV, RASHAD ZEYNALLI, GANİ EREN ERERDEM ise 3 puan ile onu izleyen sporculardır.
B Kategorisinde Dördüncü tur  sonunda Salih UÇUCU, Sertan ÇIBLAKBAŞ ve Muhammed Emin ASLAN 4 puan ile ilk üç sırada yer almaktadır.  
Turnuva maçları A Kategorisinde 16 ve B Kategorisinde 4 masadan canlı  yayınlanmakta olup, ayrıca Chess24 ve Follow Chess sitelerinden takip edebilmektedir. 

 
TURNUVAMIZ BAŞLADI
1 17 
Türkiye Satranç Federasyonu ve Mersin Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile düzenlenen Mersin Büyükşehir Belediyesi 2. Uluslararası Satranç Turnuvası, 22 Ekim 2017 Pazar günü 12 ülkeden 158 sporcunun katılımıyla Servet Tazegül Spor Salonu'nda başladı.
 
Turnuvanın açılış törenine TSF Başkanı Gülkız Tulay, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş, TSF Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Daban, TSF Mersin İl Temsilcisi Ömer Faruk Ercan, TSF Adana İl Temsilcisi Yalçın Gergeroğlu, turnuva başhakemi Harun Küçükkılınç,Gözlemci Kıyasettin Aydın, sporcu velileri ve çok sayıda davetli katıldı.
Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 Next > End >>

Page 1 of 3
Turkish Chess Federation © 2016